TARİHÇE
KURULLAR
DERNEK TÜZÜĞÜ
BAŞKANIN MESAJI
MİSYONUMUZ
VİZYONUMUZ
CİNSİ ALIŞ SATIŞ
USD 5.6458 TL. 5.6559 TL.
EURO 6.3858 TL. 6.3973 TL.
Veriler, TCMB’den anlık olarak alınmaktadır.
ÖDEME KÜLÇE SATIŞ ALAŞIM SATIŞ
PEŞİN $ 1,866.50 $ 1,455
3 AY VADE 1893 1470
Fiyatlar 22.03.2019 tarihine aittir.
Web sitemizin içeriği bilgilendirme amaçlıdır. Söz konusu içerik kaynak niteliğinde değildir.
TALSAD, genç alüminyum sanayi sektörümüzün örgütlü olarak daha başarılı olacağını gören öncü sanayicilerimiz tarafından 1971 yılında kurulmuş ve kısa zamanda gelişerek Türk alüminyum sanayi sektörün tek güçlü sözcüsü durumuna gelmiştir.

TALSAD'a, 1989 yılında T.C. Bakanlar Kurulu kararı ile unvanında "TÜRKİYE" kelimesini kullanma hakkı verilerek, sektörümüzü yurtiçinde ve yurt dışında birinci derecede temsil etme onur ve yetkisi verilmiştir. Derneğimiz, yurtdışı temsil yetkisinin hemen arkasından 1990 yılında başlatılan çalışmalar sonucunda 1992 yılında Avrupa Alüminyum Birliğine asil üye olarak kabul edilmiş ve Avrupa' ya adım atan sektör temsilcisi sivil toplum kuruluşu olarak diğer sektörlere de örnek teşkil etmiştir.

TALSAD, ülkemizin hemen her bölgesinden 80 üyesi ile Türk Alüminyum Sektörünü yurt içinde ve yurt dışında fuarlar, bilimsel toplantılar başta olmak üzere çeşitli etkinliklerle temsil etmekte, yurt içi ve yurt dışında EAA'nın katkıları ile inceleme gezileri organize etmekte, konferans ve seminerler düzenlemekte ve sektörümüzdeki gelişmeleri sürekli e-mail ve web sitesi yoluyla hem üyelerine hem de alüminyum sektörü ile bire bir ilişkisi olan herkese iletmektedir.

TALSAD, aynı zamanda bünyesinde sektörel veri tabanı oluşturarak yıllık istatistiki verileri toplayarak içeriğinde dünya alüminyum piyasalarındaki gelişmeleri de bulunduran geniş kapsamlı Türkiye Alüminyum Sektörü raporu hazırlamakta, EAA ve diğer kaynaklardan temin edilen raporları orijinal olarak veya Türkçe'ye çevirterek üyelerinin ve ilgili kuruluşların bilgisine sunmaktadır.

TALSAD Yönetim Kurulu Başkanlığını 4 Mayıs 2001 tarihinden itibaren Sayın Ali Kibar (Assan Demir ve Sac Sanayi A.Ş.) üstlenmiş bulunmaktadır.

TALSAD, kurulduğu günden itibaren firmalar üstü bir anlayışla faaliyetlerini sürdüren TALSAD, yurt çapında örgütlenerek üstlendiği görevini bugün de başarı ile yürütmektedir.
Tasarım ve Programlama Solidpark