Haberler

9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu Toplantısı Yapıldı

By 13 Şubat 2019 Nisan 8th, 2019 No Comments

10-11 Ekim tarihlerinde CNR Expo Center’da gerçekleştireceğimiz 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu’nun Bilim Kurulu ve Danışma Kurulu Toplantıları yoğun katılımla, 9 Şubat Cumartesi günü yapıldı. Sabah kahvaltıyla başlayan toplantı, Assan Alüminyum Genel Müdürü ALUS’09 Yürütme Kurulu Başkanı Göksal Güngör’ün açılış konuşmasıyla devam etti. METEM Koordinatörü Hüseyin Savaş’ın ALUS’09 sunumunun ardından TALSAD Genel Sekreteri Erol Metin moderatörlüğünde, bu yıl ilk kez uluslararası düzeyde gerçekleştireceğimiz Sempozyumu daha başarılı ve daha etkin hale getirebilmek için değerli ALUS’09 Bilim Kurulu ve Danışma Kurulu üyelerinin görüşleri alındı. Sıfır Atık, endüstri 4.0, inovasyon, dijitalleşme, geri dönüşüm, savunma sanayi, otomotiv sektörü, üniversite-sanayi işbirliği  konuları toplantıda öne çıkan başlıklar arasında yer aldı. Toplantı boğaz manzaralı mekanda yenilen öğle yemeği ile son buldu.

Her iki yılda bir gerçekleştirdiğimiz Alüminyum Sempozyumlarının 9’uncusunu TALSAD Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi METEM işbirliği ile 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Yeşilköy-İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.

Sempozyum, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu kez tam bir Uluslararası Sempozyum olarak düzenlenecektir. Sempozyum, aynı tarihlerde Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek olan ALUEXPO Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleşecektir.