Haberler

Alüminyum Sektörü Dev Buluşmaya Hazır

By 19 Eylül 2019 No Comments

 

Türkiye’de 27 yıldır metalurji sektörünün önde gelen fuarlarını organize eden Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı – ALUEXPO 2019, 10-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nin 9-10 ve 11 nolu hollerinde katılımcı ve ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Aluminyum Sektörü İstanbul’da buluşuyor!

Alüminyum dünyada demir-çelikten sonra en yaygın kullanılan metal oldu. ALUEXPO, sektörün gücü ve coğrafi konumunun avantajı ile dünyanın dört bir yerinden gelen alüminyum üreticilerinin ve tedarikçilerinin vazgeçilmez buluşma noktası oldu. İlki 2009’da organize edilen ALUEXPO’nun, sektörle paralel olarak kısa sürede büyük bir gelişim göstererek, alüminyum konusunda büyüklük açısından dünyanın en önemli 3 fuarından biri haline geldi.

Türkiye’de ve dünyada aluminyum hem üretim, hem de tüketiminin çok hızlı arttığı düşünüldüğünde ALUEXPO, Alüminyum iş dünyası için kaçırılmayacak bir fırsattır…

Neden Aluexpo?

Bu yıl ALUEXPO 2019, 35 ülkeden 220 yabancı, 400’e yakın katılımcısı ile en son gerçekleştirilen 2017 fuarına göre yabancı katılımcı sayısında %40, toplam katılımcı sayısında %25 artış ile büyümesine devam ediyor.  ALUEXPO, sektörü etkileyen kararların verildiği, Türkiye ve Avrasya’nın büyümekte olan Alüminyum sektörünün vitrini olduğunu yine kanıtladı.

Fuarı alüminyum üreticileri ve tedarikçileri olmak üzere yoğun olarak alüminyum ürün kullanan inşaat ve yapı, otomotiv, beyaz eşya, savunma, ulaştırma, ambalaj, enerji, alüminyum mutfak eşyası ve daha birçok sektör ilgilisinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Alüminyum Sektörünün Uzmanları 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu Sahnesinde!

Aluexpo 2019 Fuarı ile eş zamanlı olarak, TALSAD, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi METEM ve Tübitak MAM işbirliği ile 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu gerçekleştirilecek. Sempozyumda sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenler alüminyum sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeleri tanıtacak ve sektörde karşılaşılan problemlerin çözümü konusunda dinleyicilerle bilgi ve görüş paylaşımında bulunmak için etkin bir ortam yaratacaklar. Sempozyum, sektörü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi sağlayacak ve Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceğine projeksiyon oluşturacak. Cetaylı bilgiye www.alusist.com  adresinden ulaşılabilir.

ALUS’09, 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu, EA-Avrupa Alüminyum Birliği, IAI Uluslararası Alüminyum Enstitüsü, GLAFRI Global Alüminyum Folyo Üreticileri Birliğinin de destekleriyle uluslararası düzeyde içerikle programlanıyor. Avrupa Alüminyum Birliği Direktörü ve GDA Alman Alüminyum Birliği Genel Müdürü de konuşmaları ile sempozyumda yer alacaklar.

Katılımcı Profili; İstanbul Fuar Merkezi’nde 9’uncu holde yerli alüminyum üreticilerinin, 10’uncu ve 11’inci hollerde ise küresel tedarikçi firmaların ürünlerini ve teknolojilerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Alüminyum sektörünün tüm tedarikçileri: Ergitme, döküm, ısıl işlem ve yeniden ısıtma teknolojileri, basınçlı döküm makina ve ekipmanları, kokil döküm makina ve ekipmanları, sürekli döküm makina ve ekipmanları, refrakterler ve yalıtım malzemeleri, hadde teknolojileri, ekstrüzyon ve tel çekme teknolojileri, döküm, dövme ve ekstrüzyon kalıpları, kalıp ve aksamlarının üretimi ve malzemeleri, test, ölçüm ve kontrol teknolojileri, hurda prosesleri, yeniden kazanım, ıslah, geri dönüşüm teknolojileri, yüzey işlemleri, servis ve danışmanlık hizmetleri, dernekler ve yayınlar yine ALUEXPO 2019’da yerlerini alacaklar.

Alüminyum sektörünün tüm üreticileri: Birincil alüminyum, sekonder alüminyum, yarı bitmiş alüminyum ürünler; levha, profil, külçe, biyet, vb., döküm, dövme, hadde ürünleri, mimari uygulamalar için alüminyum sistem ürünleri, endüstriyel üretimler için yarı mamüller ve diğer alüminyum ürünlerini sergileyecekler.

Alüminyum Döküm ve Yüksek Basınçlı Döküm teknolojileri ALUEXPO da yer alıyor;

Hızlı büyüyen Alüminyum döküm sektörü açısından da büyük önem taşıyan ALUEXPO 2019, döküm sektörünün hem üreticileri hem de tedarikçilerini bu profesyonel platformda buluşturuyor. Alüminyuma en yüksek değeri katan döküm teknolojileri de Aluexpo’da yerlerini alıyorlar. Birincil ve ikincil alüminyum üreticileri ile döküm, kokil ve yüksek basınçlı döküm ve dövme, hadde teknolojileri üreticileri ve kullanıcıları Aluexpo 2019’ da buluşacaklar.

T.C. Ticaret Bakanlığından  “Alım Heyeti” Desteği

ALUEXPO 2019 İhtisas Fuarına, yurtdışı tanıtım faaliyetlerimizin yanı sıra uluslararası ziyaretçi sayısının attırılması amacıyla T.C. Ekonomi bakanlığının koordinatörlüğünde düzenlenen “Alım Heyeti” programından destek geldi.

Alım heyeti programı kapsamında tüm alüminyum sektörünü hedefleyen heyet çalışmaları başlatıldı. Ekonomi Bakanlığı’ndan gelen desteğin yanı sıra organizatör firma Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen yurtdışı alım heyetleri ile bu daha fazla ziyaretçi bekleniyor.

Ücretsiz Servisler

ALUEXPO 2019 ziyaret saatleri 10.00 – 18.00 arasında ve girişler ücretsizdir. Fuarını ziyaret etmek isteyen sektör ilgilileri davetiye ile giriş yapabilecekler. Fuar ziyaretçileri için İstanbul içinde bazı noktalardan ve İstanbul Havalimanından  belli saatlerde ücretsiz servisler kaldırılacak.

Ziyaretçi Ön Kayıt Formunun Avantajları

Fuar alanında kayıt sırasında vakit kaybetmek istemeyen sektör ilgilileri ZİYARETÇİ ÖN KAYIT formunu doldurabilirler.

Detaylı bilgiye www.aluexpo.com adresinden ulaşabilir, bizi sosyal medya hesaplarımızdan ve ALUEXPO 2019 mobil uygulamamızdan takip edebilirsiniz.

HM Ankiros Fuarcılık A.Ş.

Prof. Dr. Aziz Sancar Cad. 6 / 2

06680 Çankaya, Ankara

T +90-312-439 67 92

F +90-312-439 67 66

www.ankiros.com