Haberler

Alüminyum Sektörünün Özlenen Buluşması Mart 2022’de İstanbul’da Gerçekleşiyor!

By 2 Eylül 2021 No Comments

ALUEXPO 2022-7. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı

Alüminyum sektörünün lider firmalarını bir araya getiren ve 30 yıllık deneyimi ile sektörün ticaret akışını destekleyen Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. , 3-5 Mart 2022 tarihleri arasında, Aluexpo İhtisas Fuarının 7. Tekrarını gerçekleştirecek.

Firmalara ürünlerini tanıtma ve pazarlama fırsatı veren Aluexpo İhtisas Fuarı, son yıllarda ülkemizde de artış gösteren alüminyum ticaret hacminin büyümesini göz önünde bulundurarak daha yeni ve daha geniş olan İstanbul Fuar Merkezi’nin 1 ve 2 nolu hollerinde firmalara ev sahipliği yapacak.

Aluexpo 2021, tüm dünyada ve ülkemizde COVİD-19 pandemisi nedeniyle yaşanan tüm belirsizliklerin ardından yeni yatırımlar için Türkiye’nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen yabancı firmalar ve aynı zamanda farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen yerli firmalarımız için de büyük bir platform oluşturmaya hazırlanıyor.

ALUS’10 – 10. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu

10.Uluslararası Alüminyum Sempozyumu, TALSAD Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi işbirliği ile 3-4 Mart 2022 tarihlerinde Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek olan ALUEXPO 2022-7. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

10.Uluslararası Alüminyum Sempozyumu her boyutuyla alüminyum sektörü ile akademik dünyayı aynı platformda bir araya getirmeyi ve endüstriye yön verecek bilimsel ve teknolojik gelişmeleri uluslararası bir ortamda paylaşmayı, Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı hedefliyor.

Rakamlarla Aluexpo

ALUEXPO 2019, 35 ülkeden 216 yabancı, 397’e yakın katılımcısı ile en son gerçekleştirilen 2017 fuarına göre yabancı katılımcı sayısında %38, toplam katılımcı sayısında %25 artış ile büyüme gösterdi. Fuarı 81 ülkeden 1.726 yabancı olmak üzere toplan 11.784 sektör ilgilisi ziyaret etti.

Yapılan anket değerlendirmelerine göre katılımcıların %95’i memnun olarak fuardan ayrıldı ve 2022 için şimdiden yerlerini aldılar. ALUEXPO, sektörü etkileyen kararların verildiği, Türkiye ve Avrasya’nın büyümekte olan Alüminyum sektörünün vitrini olduğunu yine kanıtladı.

ALUEXPO Katılımcı Profili;

Türkiye ve Bölgenin önde gelen alüminyum üreticileri, küresel tedarikçi firmalar, ürünlerini ve teknolojilerini büyüyen aluminyum sanayinin temsilcileri ile buluşturuyor.

Alüminyum sektörünün tüm tedarikçileri:

Ergitme, döküm, ısıl işlem ve ısıtma teknolojileri, Basınçlı döküm makina ve ekipmanları, Kokil döküm makina ve ekipmanları, Sürekli döküm makina ve ekipmanları, Refrakterler ve yalıtım malzemeleri, Hadde teknolojileri, Ekstrüzyon ve tel çekme teknolojileri, Döküm, Dövme ve Ekstrüzyon kalıpları, Kalıp ve aksamlarının üretimi ve malzemeleri, Metalografi, test, ölçüm ve kontrol teknolojileri, hurda prosesleri, yeniden kazanım, ıslah, geri dönüşüm teknolojileri, yüzey işlemleri, kimyasal uygulamalar, boyalar, kaplamalar, servis ve danışmanlık hizmetleri, dernekler, akademya ve sektörel yayınlar ALUEXPO’da yerlerini alıyor.

Alüminyum sektörünün tüm üreticileri:

Birincil alüminyum, İkincil aluminyum, Yarı bitmiş alüminyum ürünler; levha, profil, külçe, biyet, pul vb., Döküm ürünleri, Mimari uygulamalar için alüminyum sistem ürünleri, Endüstriyel üretimler için yarı mamüller, İşlenmiş aluminyum ürünleri ve tüm diğer alüminyum ürünlerini sergiliyor.

Fuar ile ilgili;

Aluexpo 2022 KOSGEB tarafından desteklenmektedir. İlgili firmalar bağlı bulundukları KOSGEB ile irtibata geçebilir.

Fuar ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak ve ziyaretçi kayıt formunu doldurmak için www.aluexpo.com u ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Aluexpo IPhone ve Android uygulaması ile katılımcı bilgileri ve hol planlarına kolaylıkla ulaşılabilir.

Ziyaretçiler daha hızlı ve temassız bir şekilde fuar alanına giriş yapmak için web sitemizde yer alan online ön-kayıt formunu doldurarak, giriş kartlarını yazdırabilir, Aluexpo 2021 fuarına giriş işlemleri için hiç vakit kaybetmeden ziyaret edebilecekler.