Haberler

GLAFRI’ye İkinci Kez Başkanlık Eden İlk İsim Göksal Güngör Oldu

By 29 Ocak 2019 Nisan 8th, 2019 No Comments

Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, 2018 yılından bu yana yürüttüğü Global Alüminyum Folyo Üreticileri İnisiyatifi (GLAFRI) Küresel Başkanlığı görevine yeniden seçildi. Göksal Güngör, alüminyum folyo pazarının en yüksek çatı sivil toplum kuruluşu GLAFRI’ye ikinci kez başkanlık eden ilk isim oldu.

Farklı kıtalardan 28 ülkede operasyonları bulunan ve 66 üyesiyle dünya folyo üretiminin yaklaşık yüzde 55 ‘ini temsil eden GLAFRI, folyo pazarının gelişimini desteklemek amacıyla sektördeki sürdürülebilirlik çalışmalarını koordine ediyor.

25 Ocak 2019 tarihinde Dubai de gerçekleştirilen Global Alüminyum Folyo Üreticileri İnsiyatifi (GLAFRI) Genel Kurul’da yapılan seçim ile ikinci kez başkan seçilen Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, bu gelişmenin hem şirketi, hem de Türk alüminyum sektörü için gurur verici olduğunu söyledi.

Assan Alüminyum’dan yapılan yazılı açıklamada Güngör, Assan Alüminyum’un 300 bin tona ulaşan kurulu kapasitesi ile Türkiye’de alüminyum sektörünün lideri, yıllık 100 bin tona ulaşan alüminyum folyo üretim kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük üç alüminyum folyo üreticisinden biri olduğunu bildirerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Assan Alüminyum olarak sürdürülebilir bir üretim anlayışını benimsedik. Yatırımlarımızı ve planlarımızı ‘Geleceği Tüketmeden Üretiyoruz’ mottosu çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın yolu sorumlu ve sürdürülebilir bir üretim anlayışıyla mümkün. Bu kapsamda elektrik üretimimizin neredeyse tamamını bünyemizdeki yenilenebilir enerji üretim tesisinden sağlıyoruz. Bunun yanı sıra sahip olduğumuz geri dönüşüm tesisimiz ile alüminyumu en etkili biçimde geri dönüştürürken şirketimizin karbon ayak izini de azaltmış oluyoruz.”

GLAFRI’nin folyo pazarının gelişmesi için önemli girişimlere katkı sağlamaya, sektörün sürdürülebilirliğine ve kaynakları verimli kullanmasına yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğini belirten Güngör, Assan Alüminyum’un sahip olduğu vizyonu ve deneyimi bu platforma aktaracaklarını kaydetti.

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) ailesi olarak ülkemize ve Türk alüminyum sektörüne katkılarından dolayı değerli üyemiz Göksal Güngör’ü tebrik ediyoruz.