Haberler

TALSAD Etkinliği Alüminyum Sektörünü Düsseldorf’da Bir Araya Getirdi

By 1 Kasım 2018 Nisan 9th, 2019 No Comments

Dünyanın en önemli Alüminyum fuarlarından biri olan Aluminium 2018, 9-11 Ekim tarihlerinde Düsseldorf’da gerçekleşti. Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, sektör temsilcilerinin bir araya geldiği bu organizasyonda yerini almakla birlikte, önemli bir etkinliğe imza attı. Buluşmaya; Düsseldorf Konsolosu Şule Gürel ile beraberindeki Konsolosluk çalışanları, İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki, European Aluminium Direktörü Gert Götz ve ekibi, GLAFRI, Global Aluminium Foil Association Direktörü Steffan Grimm’in yanı sıra TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Yönetim Kurulu Üyeleri, Reeds Exhibition ve Deutsche Messe’nin bölge CEO’ları ve fuara katılan alüminyum sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin temsilcileri katıldılar.
TALSAD tanıtım filminin gösterildiği etkinlik, TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar’ın konuşması ile devam etti. Kibar konuşmasında, Türk alüminyum endüstrisinin büyüme eğiliminin artarak devam ettiğini, fuara Türk alüminyum sektörünü temsil eden şirketlerin yoğun katılımından büyük memnuniyet duyduklarını, TALSAD olarak özellikle uluslararası alanda daha da etkin olmayı, bölge ve ülke pazarlarını etkileyen konularda TALSAD’ın yarım asırlık tecrübesinin önem taşıdığını ifade etti.

TALSAD Standı Yoğun İlgi Gördü

 

Metalürji sektörünün bölgemizdeki en önemli fuarlarından biri olan ANKIROS / ANNOFER / TURKCAST Fuarı, 25-27 Ekim tarihlerinde TÜYAP’da gerçekleşti. Sektörün önde gelen ulusal ve uluslararası derneklerinin de katıldığı fuarda TALSAD standıyla yerimizi aldık. Tüm döküm, alüminyum ve demir gibi önemli metal sektörlerini buluşturan fuar yerli ve yabancı firmaların akınına uğradı. Hannover Messe Ankiros Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar 1000’den fazla katılımcısı ve 17 binden fazla ziyaretçisiyle yoğun ilgi gördü. TALSAD olarak bu önemli organizasyonda hem mevcut üyelerimizi hem de alüminyum sektöründe var olan diğer firmaları ziyaret ettik. TALSAD standı hem üyelerimiz hem de sektör temsilcilerinin uğrak ziyaret noktası oldu.

Suudi Arabistan Ticaret Ateşesi Derneğimizi Ziyaret Etti

Suudi Arabistan Ticaret Ateşesi Fawaz Al-Ghamdi ve Ticaret Uzmanı Ayşegül Bakır 15 Ekim tarihinde derneğimizi ziyaret ettiler. Bu ziyaret sırasında, her iki ülke arasındaki ticaretin önemini ve alüminyum konusundaki işbirliğinin gelişmesi için çalışmalar yapmak istediklerini ifade ettiler.

Leave a Reply