Haberler

TALSAD Genel Kurul’da Üyeleri ile Biraraya Geldi

By 26 Şubat 2019 Nisan 8th, 2019 No Comments

TALSAD Genel Kurulu 21 Şubat 2019 tarihinde değerli üyelerimizin yoğun katılımıyla Raffless Otel’de gerçekleştirildi. Toplantı, saygı duruşunu müteakip TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali KİBAR’ın açılış konuşması ile başladı. Öncelikle tüm üyelere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sunan Ali KİBAR, “Tüzük değişikliği, yeni üyelerimiz ve 2019 yılı bütçesi gibi önemli gelişmeleri sizlerle paylaşmak, daha sık bir araya gelebilmek ve önemli kararları daha geniş bir platform içinde alabilmek için bugün burada toplanmış bulunuyoruz” dedi. KİBAR konuşmasında, Türk Alüminyum sektörünün Avrupa için önemini vurgulayarak Avrupa Komisyonu nezdinde TALSAD ve üye şirketler olarak yürüttükleri faaliyetlerin önemini vurgulayarak 2019 yılının tüm üyelerimiz ve alüminyum sektörü için başarılı ve verimli bir yıl olması dileklerini ifade eden Ali KİBAR, tüm katılımcılara TALSAD’a olan destek ve katkılarından ötürü bir kez daha teşekkürlerini sundu.

Toplantıyı yönetmek üzere Divan Başkanlığı’na Ali Natik BUDA, üyeliklere ise Pelin ARSLAN ve Kemal Sami KABUKÇU önerilerek oy birliği ile kabul edildi. Divan Heyeti’nin seçimin ardından Divan Başkanı Yönetim Kurulu faaliyet raporunu sunmak üzere Genel Sekreter Erol METİN’i kürsüye davet etti. TALSAD’ın bir önceki Genel Kurul’dan itibaren yapılan çalışmaları hakkında üyeleri bilgilendirici bir sunum yapan METİN, TALSAD’ın yeni yapılanma sürecinde kurumsallaşan, gelişen ve değişen yüzünü oluşturan fuar ve organizasyonlar, TALSAD tanıtım ve kurumsal kimlik çalışmaları, Teknik Komiteler, Alüminyum Sektör Raporu, Kamu Kurumları ile ilişkiler, 9.Uluslararası Alüminyum Sempozyumu, yeni üyeler, planlanan faaliyetler hakkında üyeleri bilgilendirdi.

Toplantıda TALSAD’ın 2018 bütçe gerçekleşme durumu üyeler ile paylaşıldı ve 2019 bütçesi üyelerce oybirliği ile onaylandı. TALSAD Tüzüğünde, alüminyum sektörünün daha geniş bir yelpaze içinde temsilini amaçlayan değişiklik maddeleri ile devam etti ve bütün kararlar oy birliği ile alındı.
TALSAD’ın kurucularından Asım KİBAR ve Celal BAŞER, Yönetim Kurulu’nun teklifi ile Onursal Üye olarak seçildi. Asım KİBAR, kürsüye teşrif ederek bu TALSAD Onursal üyeliğinden duyduğu memnuniyeti belirterek bütün katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Dilek ve temenniler kısmında söz alan Yönetim Kurulu üyesi Ali İhsan YEŞİLOVA alüminyum sektöründe oldukça önemli bir gelişme olan Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal GÜNGÖR’ün GLAFRI’ye (Global Alüminyum Folyo Üreticileri İnsiyatifi) ikinci kez Başkan olarak seçilmesi konusunu dile getirerek kendisini tebrik etti.

İyi dilek ve temennilerin ardından TALSAD Genel Kurulu, Yönetim Kurulu Başkanı Ali KİBAR’ın TALSAD ailesine yeni katılan Hannover-Messe ANKİROS Fuarcılık, AKPA Alüminyum ve VIG Metal’e plaketlerini vermesi ile başarılı bir şekilde sonlandı. Yoğun gündem konularının görüşülüp, konuşulduğu ve bütün kararların oy birliği ile alındığı bu önemli buluşma, toplu fotoğraf çekimi ve kokteyl ile tamamlandı.