Haberler

TALSAD Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

By 12 Mart 2020 No Comments

TALSAD, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, Olağan Genel Kurul Toplantısı 11 Mart 2020 tarihinde Fairmont Quasar, Mecidiyeköy İstanbul’da gerçekleşti. Büyük bir katılımla gerçekleşen toplantıda yeni dönem Yönetim ve Denetim Kurullarının da seçimi gerçekleşti.

TALSAD’ın 2020 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 11 Mart Çarşamba günü Fairmont Quasar Otelde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açılışının ardından Divan Kurulu Başkanı ve Heyetinin seçimiyle başladı. Toplantıyı yönetmek üzere Divan Başkanlığı’na Ali Natık BUDA, üyeliklere ise Pelin ARSLAN ve Kemal Sami KABUKÇU önerilerek oy birliği ile kabul edildi. Divan Heyeti’nin seçimin ardından TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali KİBAR, davetlilere yoğun katılım ve ilgilerinden dolayı teşekkür ederek başladığı açılış konuşmasında 21 Şubat 2019 yılında yapılan Genel Kurul toplantısından bu yana TALSAD’ın faaliyetleri ve Toplantı gündemi ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Konuşmasına 2019 yılının sektörümüz için ihracat alanındaki etkinliklerimiz açısından çok önemli bir yıl olduğu konusuna dikkat çekerek devam eden Ali KİBAR, “Türkiye alüminyum sektörünün 2019 yılında toplam ihracatı %15.2 oranında artarak bir milyon tona yaklaştı, alüminyum mamül ve yarı mamül ihracatımızın değeri ise 3 Milyar $’ı aştı. Bu hem ülkemiz, hem de sektörümüz için son derece önemli bir gelişmedir. Böylece Türkiye alüminyum sektörü Avrupa’nın en büyük dördüncü alüminyum mamül ve yarı mamül tedarikçi ülkesi konumuna gelmiş, Türkiye’nin ise en büyük yedinci ihracatçı sektörü olmuştur.” diyerek Türkiye alüminyum sektörüyle ilgili de önemli bilgiler paylaştı.

Divan Heyeti Başkanı Ali Natık BUDA’nın davetiyle 2019 Yılı Faaliyet raporunun sunumunu yapan TALSAD Genel Sekreteri Erol METİN, TALSAD’ın yeni yapılanma sürecinde kurumsallaşan, gelişen ve değişen yüzünü oluşturan fuar ve organizasyonlar, TALSAD tanıtım ve kurumsal kimlik çalışmaları, Teknik Komiteler, Alüminyum Sektör Raporu, Kamu Kurumları ile ilişkiler, ekim ayında gerçekleştirilen AluExpo Fuarı ve 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu’nda elde edilen başarılar, yeni üyeler, planlanan faaliyetler ve TALSAD’ın yeni ekibi hakkında üyeleri bilgilendirdi.

 

Toplantıda TALSAD’ın 2019 bütçe gerçekleşme durumu üyeler ile paylaşıldı ve 2020 bütçesinin üyelerce oybirliği ile onaylanmasını takiben Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri’nin oylamaya sunulmasının ardından oybirliği sağlanarak TALSAD Kurulları yeni dönem görevlerine başlamış oldu.

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

 Ali Kibar    Assan Al. San. A.Ş.   Başkan

Haluk Kayabaşı   Assan Al. San. A.Ş.   Başkan Yrd.

Ali İhsan Yeşilova   Cansan Al. Profiil San. A.Ş.   Üye

Osman Şahin   Şahinler Met. San. A.Ş.   Üye

Derya Hatiboğlu   Asaş Al San ve Tic A.Ş.   Üye

Sedef Bolgün   Astaş Al San. Tic. A.Ş.   Üye

Metin Yılmaz   Çuhadaroğlu Met. San.Tic A.Ş.   Üye

Pelin Arslan   Arslan Al. A.Ş.   Üye

Hüseyin Şeherli   Panda Al. A.Ş.   Üye

Denetim Kurulu Asil Üyeleri

 Vedat Sancakdar    Asaş Al San ve Tic A.Ş.

Bülend Karlıkaya   Eksal Al. Met. Kal. Ltd. Şti

Ateş Zeki Kıran   Fabal Al. San. Tic. A.Ş.

İyi dilek ve temennilerin ardından TALSAD Genel Kurulu, Yönetim Kurulu Başkanı Ali KİBAR’ın takdimiyle plaket törenine geçildi. Plaket töreni TALSAD ailesine yeni katılan üyelerin (Altaş Alüminyum, Alusen Alüminyum, Asen Metal, Ayde Alüminyum, EDS Döküm, Genç Kayalar Metal, Hydro, Onat alüminyum, Rusal, Teknikal Alüminyum) ardından, TALSAD’da 10. Yılını ve 20. Yılını dolduran üyelerine plaketlerinin de verilmesi ile başarılı bir şekilde sonlandı. Yoğun gündem konularının görüşülüp, konuşulduğu ve bütün kararların oy birliği ile alındığı bu önemli buluşma, toplu fotoğraf çekimi ve öğlen yemeği ile tamamlandı.