Haberler

TALSAD Teknik Komite Toplantısı Yapıldı

By 25 Aralık 2018 Nisan 9th, 2019 No Comments

TALSAD Teknik / Çalışma Komiteleri Toplantısı’nın ilki sektör yetkilileri ve komite üyelerinin katılımıyla 21 Aralık Cuma günü İstanbul Dedeman Otel’de yapıldı. Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği olarak, üyelerimiz ile ortak çalışma ortamları geliştirmek ve sektör konuları üzerinde birlikte çalışmalar yapmak üzere Teknik / Çalışma Komiteleri oluşturuldu. Bu komiteler; Ekstrüzyon, Haddeleme, Endüstriyel ve Mimari Uygulamalar, Geri Dönüşüm ve Döküm olarak belirlenmiştir

.

TALSAD üyelerinin geniş katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Döküm Komitesi Başkanı Cansan Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova katılımdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yeşilova, ilki gerçekleştirilen TALSAD Teknik / Çalışma Komiteleri toplantısında alüminyum sektörünün tüm kollarının temsil edilmesinin ve sektöre dair tüm sorunların konuşulmasının faydalı olacağını belirtti. Toplantı, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği Genel Sekteri Erol Metin’in TALSAD’ın yeni dönem çalışmaları ve komite toplantısından beklentileri hakkındaki sunumuyla devam etti. Sektör Raporu çalışmalarıyla iligili gelinen nokta hakkında bilgi veren Metin, komite üyeleriyle belirli aralıklarda biraraya gelerek karşılıklı görüş alış verişinde bulunmayı istediklerini ifade etti. TALSAD tanıtım videosunun izlenmesinin ardından komite üyeleri kendilerini tanıtarak sektör sorunları konuşulmaya başlandı.

TALSAD Teknik / Çalışma Komiteleri toplantısında alüminyumun yükselen bir değer olduğuna değinildi. Katma değerli ürün üretmenin önemine vurgu yapılırken bu noktada geri dönüşüm konusu oldukça kapsamlı bir şekilde ele alındı. Komite üyeleri ve sektör temsilcilerinin katıldığı TALSAD Teknik / Çalışma Komiteleri toplantısı yenilen öğle yemeği ile son buldu.