Haberler

TALSAD’ın Ortakları Arasında Yer Aldığı Proje AB Desteği Aldı

By 27 Ekim 2020 No Comments

TALSAD’ın ortakları arasında yer aldığı, IDDMIB yürütücülüğünde Türkiye, Birleşik Krallık ve Yunanistan’dan ortakların katılımıyla hazırlanan ve Türk Ulusal Ajansı’na başvurusu yapılan “Vocational Training and Education for Aluminium Sector” isimli proje AB desteği almaya hak kazanmıştır.

Bu proje, Alüminyum sektörü için önemli bir mesleki eğitim programı oluşturacak ve sektörde mesleki eğitim ve dijital uygulamaların önemi konusunda farkındalık arttırmayı amaçlamaktadır.

Proje ile  Metal teknolojisi profesyonel eğitimcilerinin ve öğrencilerin hafif metal / Alüminyum odaklı yeterliliklerini, yeni endüstri ihtiyaçlarına dayalı eğitim programıyla desteklemek amaçlanmaktadır. Eğitim modülleri tasarımı sektörel ihtiyaçlardan hareketle oluşturulacaktır. Ayrıca, Metal teknolojisi alanındaki eğitmenlerin ve öğrencilerin faydalanabileceği sürekli güncel tutulan bir makine/ekipman listesi ve iş başı gözlem firma listesi kurulacaktır. Bu sistem sayesinde, metal teknojileri bölümü eğitmenleri, doğrudan güncel makine ve ekipman listesine ulaşabilecekler ve bu makine, ekipmanların sahadaki işleyişi için firmalardan iş başı gözlem randevusu alabileceklerdir.

Hibe sözleşmesinin imzalanmasını takiben proje, 2 yıl sürecektir.

Ortaklar: 

* TALSAD

* İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

* Association of Thessalian Businesses and Industries (STHEV) (Yunanistan)

* IED (Institude of Entrepreneurship Development) (Yunanistan)

* Aluminium Federation Ltd (ALFED) (UK)

İştirakçi:

* ALKOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi